Plavecký Železný muž
--== 21. ročník - 18. července 2020 ==--

Ráno nás probudilo do deštivého dne, kdy teploty se pohybovaly kolem 12 stupňů. Toto zjištění u mě způsobilo rozčarování a úvahy o tom, zda tento závod nevzdat. Jenže 16. absolvovaných ročníků, to už znamená určitý závazek se zůčastnit. S tímto přístupem určitě souhlasí všichni kmenoví závodníci, kteří již mají za sebou řádově již desítky účastí. Za pravdu mi dává i fakt, že jak jsem se později po závodě dozvěděl, tak i Jirka Hrádek, který má za sebou úctihodných 21 ročníků, se kvůli Železnému muži vrátil z dovolené ze Slovenska, jen aby účast nepromeškal! Jirko, máš u mě velkou poklonu!
V naději, že se počasí umoudří a ustane alespoň déšt, jsem počal vykonávat přípravy. Kromě sbalení nezbytných potřeb každého účastníka a dohuštění pneumatik závodního stroje jsem ještě dojel vytisknout diplomy, aby bylo co rozdávat. I když jsem myslel, že spoustu borců počasí odradí, vytiskl jsem 26 diplomů, což se později ukázalo jako šťastné rozhodnutí. Po sbalení a rozloučení se s rodinou, jsem vyrazil vstříc nové výzvě. Déšt byl velmi nepříjemný, ale ve vidině, že za pár minut se celý smočím ve strážské pískárně, mi to nevadilo. Po příjezdu na parkoviště u pískárny jsem se setkal se svými protivníky. Překvapilo mě, že počasí jich mnoho neodradilo. Proběhla registrace a sestup k na pláž k hladině pískárny, kterou narušovaly kapičky deště. Určitě pro nikoho ze soutěžících nebylo jednoduché sundat vrchní časti oblečení, vždyť po odhalení každému naskákala husí kůže. Čemuž se divila i Anička Peroutková, když každého značkovala lihovým fixem na paži pořadovým číslem, oblečená v zimní bundě. Poté Vašek Peroutka seznámil soutěžící s pravidly a popřál hodně zdaru. Návrh hlavního rozhodčího, že kvůli počasí vynecháme focení, se nesetkal s pochopením a proto tradiční fotka účastníků nakonec vznikla.

Zaregistrovalo se 24 závodníků :
  • 21 do kategorie mužů
  • 3 do kategorie žen
Bylo odstartováno. Lídři soutěže opět jako první do vody, my ostatní jsme počkali, až se vlny uklidní a poklidnou plavbou zahájili první část triatlonu. Vzhledem k malému rozdílu teploty vzduchu a vody neměl nikdo problém se do vody ponořit, protože pocitově nebyla voda vůbec chladná. Po vystoupení z vody, osušení a převlečení jsme naskákali na kola a vyrazili na druhou disciplínu. Jak tento start probíhal opravdu nevím, protože, když jsem nasedal na kolo, všichni již byli pryč. Neřeším to, jsem se svým umístěnín smířen již na začátku. Takže mě překvapilo, že v Mláce u mlékárny mě dojel a předjel ještě jeden soutěžící, ale ten byl opravdu poslední. Dál už jsem šlapal svým tempem a těšil se, až tento závod skončí. V Jemčinských lesích se opět u mě dostavili začínající křeče do lýtka, které jsem zdárně rozehnal zvolněním tempa. Průjezd Hatínem v pohodě a dál vystoupat ke křižovatce pod Polští. Zde jsem dojel poslední soutěžící v ženské kategorii, ale než jsem stačil prohodit pár slov, zahnula mi... U sjezdu do Buku se mi podařilo vyvinout nejvyšší rychlost na trati kolem 50km/h. Projel jsem Bukem a jaké překvapení mě čekalo? Dojel jsem jednoho závodníka, který si stěžoval, že mu kolo nejede a nejede. Ve mě se probudil soutěživý duch. Spolu jsme vystoupali do Políkna a na vrchol nad Polomem. Pak jsem mu s úspěchem ujel a dorazil sám až do Plavska.
Doběhl a předběhl mě kousek za Plavskem na již třetí disciplíně, kterou jsem viceméně prošel než proběhl. Cesta probíhala v poklidu až na to nepřestávající mrholení s deštěm. Prošel jsem Hatínem, proběhl kolem Stajky a již se přede mnou přibližovala Roseč - cíl závodu. Značka, kopeček, pravá zatáčka, rovinka na návsi, poslední pravá zatáčka a cílové stoupání k vytoužené hospodě u Jitky. Zde mě čekali ovace a vítání. Takový krásný pocit se jen těžko popisuje...
Po vyhlášení výsledků, předání cen a poháru ještě vystopil náš analytik Luboš Kozel a uvedl do síně slávy pod kolonku 20 účastí zakladatele soutěže Jirku Budína. Rozhodčí všechny přítomné informovali, že letos padl nový časový rekord, který vytvořil Hynek Janoušek! Gratulujeme všem vítězům!!! A když říkám všem, myslím opravdu všechny závodníky, protože v této soutěži není poražených!
Známe i vítěze neoficiální čtvrté disciplíny. Jsou jimi Jirka Hrádek, Luboš Kozel a kluci Písařovi, kteří zakončili klání ve Stajce na rokovém fesťáku. Prý odcházeli, nebo byli odvezeni v jednu hodinu ránu. Tak tomu říkám výkon! Blahopřeji...
Sportu zdar!
Na závěr bych rád ještě apeloval na všechny závodníky, kteří si nevyzvedli své závodní stroje u Hrádků. Dle slov Jirky Hrádka je to nezodpovědné chování, protože byla nastavena jasné pravidla a časy na vyzvednutí kol. Bude účtováno skladné dle smluvního ceníku.

Výsledková listina :

kategorie muži
Pořadí
Startovní číslo
Jméno Obec
Čas
1
17
Hynek Janoušek
1.17.03
2
16
Milan Souček ml.
1.24.41
3
2
Martin Les
1.30.20
4
20
Milan Souček st.
Plavsko
1.33.54
5
18
Ondřej Píša
1.34.06
6
9
Petr Kovář
Hatín
1.34.31
7
7
Jonáš Trepka
1.35.37
8
5
Václav Peroutka
Plavsko
1.39.05
9
4
Vojtěch Písař
Polště
1.39.38
10
11
Petr Písař
Polště
1.41.34
11
10
Michal Švácha
Plavsko
1.44.41
12
14
Jonáš Budín
Plavsko
1.47.43
13
19
Josef Guliš
1.50.13
14
1
Václav Brašnička
1.56.46
15
6
Vlastislav Jeremiáš
1.58.47
15
8
Luboš Kozel
Plavsko
1.58.47
16
13
Jiří Hrádek
Plavsko
1.59.42
17
15
Jiří Budín
Plavsko
2.06.48
18
21
Jan Kubín
2.10.17
19
3
Jiří Michna
2.10.50
20
12
Josef Pivec
Plavsko
2.18.37

kategorie ženy
Pořadí
Startovní číslo
Jméno Obec
Čas
1
2
Jana Vránová
Plavsko
1.26.42
2
1
Daniela Brašničková
1.29.56
3
3
Leona Gulišová
Plavsko
1.53.43

Děkuji všem zúčastněným, všem organizátorům, technickému týmu. Ještě jednou díky a za rok u dalšího, již 22. ročníku, naviděnou.
Fotogalerie Snímky k tomuto ročníku zde. Autor: Petr Novotný a Pepa Pivec

Náhled diplomu:
© 2008 - 2024 Josef Pivec.